Jak wziąć udział w kampanii airdropowej na Binance i zdobyć tokeny $LISTA

Kampania airdropowa na Binance: Zdobądź tokeny $LISTA

Witaj na kryptomisja.pl! Dziś przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółowy przewodnik po najnowszej kampanii airdropowej na Binance, gdzie możesz zgarnąć tokeny $LISTA. W pierwszej akcji Binance Megadrop, za wykonanie prostego zadania web3, można było zdobyć około $50 w tokenie $BB. Tym razem zadanie jest równie proste i tańsze w wykonaniu, ponieważ całkowity koszt to zaledwie kilkanaście centów. W tym poście dowiesz się:

 1. Czym jest Megadrop?
 2. Czym jest projekt $LISTA?
 3. Jak wziąć udział w Megadrop - instrukcja
Zdjęcie

1. Czym jest Megadrop?

MEGADROP od Binance to nowy sposób na airdropy krypto, który najprawdopodobniej zostanie na dłużej. Megadrop to połączenie Binance Earn z portfelem web 3.0, a w uproszczeniu można to nazwać „sposobem na airdropy na giełdzie Binance”.

Jak wziąć udział w Megadrop i zdobyć tokeny $LISTA?

Najpierw potrzebujesz kilku rzeczy:

 • Konto na giełdzie Binance: Rejestracja
 • Założony portfel web3 na giełdzie (instrukcja Megadrop z wyszczególnieniem zakładania walleta od minuty 2:51): Instrukcja (filmik na YT)
 • Kilka $ w BNB na opłaty transakcyjne i 0.01 $BNB na zastakowane w projekcie LISTA, które po akcji wróci do Ciebie na konto (w linku powyżej znajdziesz instrukcję jak przelać środki na portfel web3)
 • Jeśli masz $BNB na Binance, mogą one dać Ci dodatkowe punkty i tym samym większego airdropa.

Udział w akcji dzielimy na dwie części:

 1. Staking BNB w EARN na Binance
 2. Wykonanie zadania web3

Można wykonać jedną z dwóch rzeczy, aby się kwalifikować na airdrop. Zrobienie obu daje więcej punktów i większy przydział airdrop. Punkty na koniec akcji Megadrop są automatycznie przeliczane i tokeny lądują na naszych kontach spot tuż przed listingiem.

2. Czym jest projekt LISTA?

LISTA to protokół liquid stakingu oraz zdecentralizowany protokół stablecoina lisUSD. Użytkownicy mogą dokonywać stakingu i płynnego stakingu na platformie Lista, a także pożyczać lisUSD w oparciu o różne zabezpieczenia.

Funkcje tokena LISTA:

 • Zarządzanie (Governance): Właściciele tokenów LISTA mogą głosować nad decyzjami dotyczącymi zarządzania protokołem.
 • Zachęty dla protokołu: Użytkownicy mogą otrzymywać tokeny LISTA jako nagrody, gdy pożyczają lisUSD pod zabezpieczenia lub angażują się w "farmienie" płynności w pulach lisUSD i slisBNB.
 • Wskaźnik głosowania: Użytkownicy mogą blokować swoje tokeny LISTA jako veLISTA i głosować na rodzaje zabezpieczeń, które chcą wykorzystać do emisji lisUSD.
 • Udział w opłatach: Użytkownicy, którzy zablokują swoje tokeny LISTA jako veLISTA, będą również uprawnieni do udziału w opłatach.

Główne aktywa protokołu to:

 • Token stakingowy BNB slisBNB
 • Zdecentralizowany stablecoin lisUSD

Całkowita podaż tokenu LISTA wynosi 1 000 000 000, a początkowa podaż po wprowadzeniu do obiegu wyniesie około 230 000 000 (~23,0% całkowitej podaży tokenów), z czego aż 100 000 000 jest przeznaczone na Megadrop. Pozostałe tokeny będą trafiać stopniowo do obiegu aż do roku około 2035, kiedy to wszystkie tokeny LISTA znajdą się w obiegu. Warto zaznaczyć, że podaż w obiegu zwiększy się do 50% do roku 2026.

Zdjęcie

3. Jak wziąć udział w Megadrop? Instrukcja krok po kroku

Jak gromadzić i mnożyć punkty w Megadrop:

 1. Za wykonanie zadania w obecnym Megadrop można zdobyć 1000 punktów oraz mnożnik 1.5x, co oznacza, że nawet jeśli nie masz żadnych BNB w EARN na giełdzie, i tak zdobędziesz 1000 x 1.5 = 1500 punktów, co zostanie przeliczone w końcowej fazie na alokację Twojego airdropa.

Jak wykonać zadanie?

 1. Wchodzisz na swój portfel web3 na aplikacji Binance i klikasz w Megadrop LISTA na środku ekranu.
 2. Następnie na dole ekranu klikasz „Ukończ zadania Web3-Rozpocznij zadanie --> Rozpocznij teraz --> Connect wallet (wybierasz Binance Web3 wallet) --> Klikasz STAKE --> wpisujesz kwotę 0.01 BNB i klikasz STAKE --> klikasz potwierdź i gotowe, środki są zastakowane.
Zdjęcie

Po kilku minutach wróć do portfela Web3 w aplikacji Binance, wejdź w Megadropa i na dole klikając w zadanie KLIKNIJ KONIECZNIE „ZWERYFIKUJ”. Jeśli wszystko jest ok, zobaczysz status zadania jako „Zakończone”.

Zdjęcie

Opcjonalnie możesz wrzucić BNB w dziale Simple EARN na giełdzie:

 • Na okres od 30 do 120 dni za co także każdego dnia zgarniasz punkty.
 • Jeśli wrzuciłeś BNB na EARN na 120 dni otrzymujesz mnożnik x130 swoich ulokowanych w EARN BNB
 • 90 dni to x120
 • 60 dni to x110
 • 30 dni to x100

Na przykład, jeśli masz ulokowane 3 BNB na 90 dni, to zgarniasz 3 x 120 = 360 punktów. Dodatkowo, jeśli wykonałeś zadanie web3, te punkty także zostaną pomnożone finalnie o kolejne 1.5x, czyli 360 x 1.5 = 540 punktów.

Ważne:

 • Moment wykonania zadania web3 nie ma znaczenia: Każdy, kto je wykona w czasie trwania Megadropa, otrzyma mnożnik 1.5x oraz 1000 punktów.
 • Ilość BNB w EARN ma znaczenie: Im więcej BNB zamrożone w EARN oraz im dłużej je tam trzymasz, tym więcej punktów według wzoru wyżej.
 • Aby zakwalifikować się na Megadrop wystarczy odhaczyć jedno z dwóch wymagań: Niezależnie które. Jeśli masz BNB na Binance, warto wykonać oba.
 • Oprócz zbierania punktów i udziału w MEGADROP: Jeśli masz środki w EARN, zgarniasz także yield %, który oferuje Binance za trzymanie tam swoich środków oraz kwalifikujesz się automatycznie do launchpooli.

W praktyce:

 • Blokujesz BNB lub nie - zajmuje to minutę.
 • Wykonujesz zadanie web3 - kolejna minuta.

I tyle, system automatycznie przelicza wszystko sam i nie trzeba logować się ani sprawdzać poczynań Megadropa. Nasza alokacja zostanie automatycznie przeliczona na koniec akcji Megadrop oraz wpadnie automatycznie na konto spot po zakończonej akcji jeszcze przed listingiem tokena na giełdzie. Następnie po zakończonej akcji możemy przejść znów do aplikacji, gdzie wykonywaliśmy zadanie i odstakować swoje krypto, których użyliśmy do wykonania zadania.

Podsumowanie

Drugi Megadrop jest bardzo podobny do pierwszego, dlatego tutorial MEGADROP A-Z, który nagrałem, na pewno wciąż Ci się przyda, jeśli masz jakieś wątpliwości, niejasności czy problemy, a chcesz z tej opcji skorzystać: Tutorial

Akcja kończy się 20.06, kiedy to nastąpi automatyczne przeliczenie nagród oraz LISTA wpadnie na nasze portfele SPOT tuż przed listingiem. Nie przegap tej okazji i już dziś zacznij działać, aby zgarnąć swoje tokeny $LISTA!

*post powstał przy współpracy z giełdą Binance

Aktualności

Zobacz więcej