Ripple stoi w obliczu pozwu w Kalifornii

6/21/2024

Sędzia federalny zezwala na prowadzenie sprawy cywilnej przeciwko Ripple

Sędzia federalnego sądu USA zezwolił na prowadzenie sprawy cywilnej przeciwko Ripple, odrzucając wniosek firmy o podsumowanie wyroku w sprawie zarzutów o naruszenie praw stanu Kalifornia przez jej CEO.

Rozstrzygnięcie sędzi Phyllis Hamilton

Rozstrzygnięcie sędzi Phyllis Hamilton z sądu okręgowego dla Północnej Kalifornii oznacza, że ława przysięgłych zdecyduje, czy szef Ripple, Brad Garlinghouse, wprowadzał w błąd podczas wywiadu w 2017 roku, twierdząc, że jest "bardzo, bardzo zaangażowany" w XRP, podczas gdy w rzeczywistości sprzedawał miliony jednostek tej kryptowaluty.

Zarzuty dotyczące niezgodności działań

  • Sprzedaż XRP: Sąd odrzucił cztery zarzuty dotyczące "niezarejestrowania XRP jako papieru wartościowego".
  • Oświadczenia Garlinghouse'a: Ława przysięgłych będzie musiała rozstrzygnąć, czy Brad Garlinghouse wprowadzał inwestorów w błąd swoimi oświadczeniami na temat zaangażowania w XRP.

Czy XRP jest papierem wartościowym?

W orzeczeniu sędzia Hamilton stwierdziła, że XRP może być uznane za papier wartościowy przy sprzedaży nieinstytucjonalnym inwestorom, którzy mogli oczekiwać zysków dzięki działaniom Ripple.

Oczekiwania inwestorów

Sędzia Hamilton nie zgodziła się z argumentacją Ripple, że oczekiwania na zysk mogły wynikać z ogólnych trendów rynku kryptowalut, a nie z wysiłków firmy na rzecz promowania XRP.

Kluczowe kwestie w sprawie

  • Definicja papieru wartościowego: Czy XRP można uznać za papier wartościowy?
  • Rola Ripple: Jakie były działania Ripple w promowaniu XRP?
  • Oczekiwania inwestorów: Czy inwestorzy mieli uzasadnione oczekiwania na zyski wynikające z działań Ripple?

Co oznacza to dla przyszłości Ripple?

Orzeczenie sędzi Hamilton ma istotne znaczenie dla Ripple i całego rynku kryptowalut. Rozstrzygnięcie tej sprawy może wpłynąć na regulacje dotyczące kryptowalut i sposób, w jaki firmy kryptowalutowe będą musiały operować w przyszłości.

Możliwe konsekwencje

  • Regulacje prawne: Możliwe zaostrzenie przepisów dotyczących kryptowalut.
  • Wizerunek Ripple: Wpływ na reputację firmy i jej kierownictwa.
  • Rynek kryptowalut: Potencjalne zmiany w podejściu do innych kryptowalut i ich klasyfikacji prawnej.

Sprawa cywilna przeciwko Ripple i jej CEO Brad Garlinghouse'owi jest jednym z najważniejszych procesów dotyczących kryptowalut w ostatnich latach. Decyzja sędzi Phyllis Hamilton o zezwoleniu na prowadzenie sprawy może mieć daleko idące konsekwencje dla Ripple i całego rynku kryptowalut.

Zdjęcie

Blog - Evergreeny

Zobacz więcej