Dzień w Krypto: Nowe Regulacje, Ekspansja Pi Network i Tether na Blockchainie TON

4/19/2024

Ustawa o Stablecoinach Wprowadzona przez Senatorów USA

Wprowadzenie do Nowej Ustawy

Amerykańscy senatorowie Kirsten Gillibrand i Cynthia Lummis zaproponowali nowy projekt ustawy dotyczący stablecoinów. Ustawa ma na celu wprowadzenie jasnych ram regulacyjnych dla emitentów stablecoinów oraz ograniczenie możliwości emisji tych walut na zasadach wyłącznie algorytmicznych.

Główne Punkty Ustawy

  • Zakaz algorytmicznych stablecoinów: Ustawa zakazuje emisji stablecoinów, które są wspierane wyłącznie przez algorytmy.
  • Wymóg rezerw 1:1: Każdy emitent stablecoin musi posiadać równowartość rezerw w stosunku 1:1.
  • Ramy regulacyjne: Wprowadzenie jednolitych przepisów na poziomie stanowym i federalnym.
  • Bezpieczeństwo i nadzór: Wzmocnienie nadzoru nad praktykami emitentów, aby zapobiec powtórzeniu sytuacji jak upadek FTX.

Cele Ustawy

Projekt ma na celu utrzymanie dominacji dolara amerykańskiego, promowanie odpowiedzialnych innowacji w technologii oraz ochronę konsumentów przed nielegalnymi praktykami, takimi jak pranie pieniędzy.

Rozwój Pi Network i Osiągnięcie 10 Milionów Zweryfikowanych Użytkowników

Osiągnięcia Pi Network

Aplikacja Pi Network ogłosiła, że osiągnęła ponad 10 milionów użytkowników, którzy przeszli przez proces weryfikacji tożsamości KYC. To krok w stronę uruchomienia głównej sieci (mainnet), co zależy od spełnienia określonych warunków, w tym rozwoju aplikacji w ekosystemie.

Wyzwania i Krytyka

Pi Network jest jednak krytykowany za działanie, które niektórzy uznają za zbliżone do systemu marketingu afiliacyjnego. Analitycy podają w wątpliwość realne korzyści dla użytkowników, co budzi kontrowersje wokół wartości i przyszłości projektu.

Tether (USDT) Rozszerza Swoją Działalność na Blockchain TON

Nowe Możliwości dla USDT

Tether Operations ogłosiło uruchomienie swojej waluty, USDT, oraz XAUT na blockchainie TON. To partnerstwo ma na celu zwiększenie płynności i możliwości transferu wartości w zdecentralizowanym ekosystemie.

Współpraca z Telegramem

TON współpracuje z Telegramem, co może otworzyć nowe możliwości dla ponad 900 milionów użytkowników platformy w realizowaniu płatności peer-to-peer.

Wpływ na Ekosystem

Rozwój USDT na TON jest przedstawiany jako krok ku otwartemu i zdecentralizowanemu internetowi, który mógłby przewyższyć tradycyjne systemy finansowe pod względem wydajności i łatwości użytkowania.

Podsumowanie

W świecie kryptowalut, pełnym dynamicznych zmian, nowe regulacje i innowacje technologiczne wpływają na kształtowanie przyszłości finansów cyfrowych. Zarówno wprowadzenie nowej ustawy o stablecoinach w USA, jak i rozwój projektów takich jak Pi Network czy ekspansja na wielu blockchainach, przyczyniają się do coraz większej integracji kryptowalut z codziennymi transakcjami finansowymi. Każda z tych inicjatyw nosi w sobie potencjał do znaczącego wpływu na sposób, w jaki postrzegamy i używamy pieniędzy w erze cyfrowej.

Blog - Evergreeny

Zobacz więcej