SAGA - Nowy Launchpool Na Giełdzie BINANCE

Ruszył kolejny, już 51-wszy launchpool na Binance projektu $SAGA

Czyli jest szansa na darmowe tokeny

Jak to działa oraz czym jest projekt:

Czym jest SAGA:

W dużym skrócie jest to L1 do wypuszczania L1. L1 oznacza blockchain bazowy, ekosystem na którym budują sie inne projekty a kryptowaluta $SAGA jest tokenem użytkowym w tym ekosystemie o czym za chwilę.

Z dokumentów możemy wyczytać, że ''Saga to protokół warstwy pierwszej (Layer 1), który umożliwia deweloperom automatyczne uruchamianie niezależnych od maszyny wirtualnej (VM), równoległych i interoperacyjnych dedykowanych łańcuchów, zwanych "Chainlets", zapewniających aplikacjom nieskończoną skalowalność''

Użyteczność SAGA:

$SAGA jest natywnym tokenem użytkowym protokołu Saga i jest używany w następujących funkcjach:

Płatność za Chainlets:

Deweloperzy płacą tokenami $SAGA walidatorom sieci za uruchomienie i utrzymanie ich Chainlets.

Staking:

Stakerzy pomagają zabezpieczać sieć i otrzymują tokeny $SAGA oraz tokeny projektów budowanych na protokole Saga jako nagrodę.

Zarządzanie:

Posiadacze tokenów $SAGA będą mogli głosować w decyzjach dotyczących zarządzania siecią.Protokół Saga to w pełni zdecentralizowany łańcuch proof-of-stake. Każdy Chainlet ma ten sam zestaw walidatorów i model bezpieczeństwa, co główna sieć Saga.

Jak działa SAGA

SAGA nieco głębiej:

Każdy Chainlet charakteryzuje się następującymi cechami:

Nieskończona skalowalność:

Wszystkie Chainlets są równoległymi instancjami appchain, pozwalając aplikacjom na elastyczne skalowanie do ich maksymalnej wydajności i szybkości.

Transakcje bezkosztowe i niskie oraz przewidywalne opłaty za łańcuch:

Deweloperzy mogą wybrać dowolny model monetyzacji, w tym własny token (lub brak tokenu), fiat, stablecoin, a nawet token innego ekosystemu. Wszystkie opłaty za Chainlet są ustalane przez codzienną odwróconą aukcję wśród walidatorów, co zachęca do ustalania cen towarowych za przestrzeń blokową.

Automatyzacja:

Deweloperzy mogą uruchomić Chainlet za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji internetowej Saga.

Interoperacyjność i szybkie bridgowanie:

Użytkownicy mogą swobodnie i szybko transferować aktywa między Chainlets a Saga i innymi ekosystemami - korzystając z automatycznej interoperacyjności i asynchronicznej kompozytowości. Ponieważ każdy Chainlet oferuje szybką finalizację transakcji, użytkownicy mogą również korzystać z szybkiego bridgowania (przenoszenia środków) do innych łańcuchów.

Misja projektu:

Misją Sagi jest odpalenie następnych 1000 łańcuchów w dziedzinie gier i rozrywki, jako części rosnącego ekosystemu Saga.

Propozycja wartości:

Masowe przyjęcie blockchaina jest nieuniknione, a deweloperzy potrzebują podstawowej infrastruktury, która jest nieskończenie skalowalna, interoperacyjna i opłacalna, aby wspierać aplikacje konsumenckie.

Umożliwiając deweloperom tworzenie dedykowanej przestrzeni blokowej na żądanie, która skaluje się elastycznie w zależności od potrzeb wydajnościowych, oferuje szybkie bridgowanie do innych ekosystemów i jest wyceniana na poziomach towarowych, Saga dostarcza infrastrukturę od początku do końca, której deweloperzy potrzebują do budowania następnej generacji aplikacji na blockchainie.

Kluczowe punkty projektu:

Wszystkie projekty budowane na Saga są częścią Programu Innowatorów Sagi, który od 1 kwietnia 2024 roku obejmował 350 projektów. 80% tych projektów to gry. Około 10% projektów to NFT i rozrywka, a 10% to DeFi. Saga ma również partnerstwa z następującymi protokołami warstwy pierwszej, aby skalować ich infrastrukturę za pomocą Chainletów:

Polygon: Saga automatyzuje łańcuchy CDK Polygon.
Avalanche: Saga automatyzuje podsieci Avalanche.
Celestia: Saga automatyzuje zdecentralizowane rollupy z Celestia DA.
MarbleX: Saga dostarcza infrastrukturę skalowania dla łańcucha MarbleX.
Com2uS: Saga dostarcza infrastrukturę skalowania dla łańcucha Com2uS.

Tokenomia i finansowanie:

Do tej pory Saga zebrała 15 milionów dolarów. Wśród inwestorów znajdują się Placeholder, Maven11, Longhash, Samsung, Com2uS, Polygon, Merit Circle, Figment i Chorus One.

Stan na 4 kwietnia 2024 roku, całkowita podaż $SAGA wynosi 1 000 000 000.

Całkowita podaż w obiegu wyniesie około 90 000 000 (9% całkowitej podaży tokenów) w momencie TGE (Token Generation Event).

Poziom tokenów w obiegu dojdzie do 50% w roku 2027 i od tego czasu rozpocznie sie powolne uwalnianie, które wychodzi daleko poza rok 2030

SAGA plan na uwalnianie tokenów

Czym jest launchpool i jak wziąć udział:

Launchpool jest to miejsce gdzie poprzez staking kryptowalut bierzemy udział w farmingu nowych tokenów które jeszcze na rynku się nie pojawiły. Launchpool pozwala hodlerom mieć ciastko i je zjeść, ponieważ ''zamrożone'' tokeny na stakingu wracają do nas w całości plus otrzymujemy dodatkowe tokeny z puli, w tym przypadku tokeny $SAGA

Jak to działa:      

Przydział jest zależny od ilości stablecoinów FDUSD i/lub BNB jakie zamroziliśmy na czas farmingu.  Zamrażasz swoje tokeny $FDUSD i/lub tokeny $BNB na Binance na czas trwania farminu ( 4 dni dla projektu SAGA wystartowało dzisiaj tj 5.04.2024) i w zamian otrzymujesz tokeny $SAGA z puli 45,000,000 sztuk adekwatny do ilości swoich krypto jakie zamroziłeś  

Weź udział w launchpoolu: https://bit.ly/GieldaBinanceRejestracja

Pełną instrukcję jak to działa nagrałem tutaj: https://youtu.be/cLudIDPcSi4

Powodzenia!

Ten post powstał przy współpracy z giełdą Binance

Aktualności

Zobacz więcej