Luno Aplikacja Do Zakupu Kryptowalut

LUNO to prosta aplikacja krypto do zakupu/sprzedaży wybranych kryptowalut. Firma stojąca za LUNO rozpoczęła swoje działanie w 2013 i ma swoją siedzibę w UK. Na początku działali pod nazwą BitX jednak w 2016 przeszli rebranding i zaminieli nazwę na LUNO.

LUNO to swojego rodzaju giełda którą możemy operować z pozycji naszej przeglądarki ale także posiada aplikację na iOS i android, która także oferuje możliwość kupowania i sprzedawania kryptowalut ale także ich przechowywanie. Osobiście nie jestem fanem trzymania moich krypto u osób trzecich jednak LUNO oferuje możliwość wypłaty naszych krypto na nasz własny portfel zewnętrzny.

Luno używa portfeli ''multi-sig'' do przechowywania większości środków klientów w tzw "cold storage". Oznacza to w praktyce, że wyjęcie jakichkolwiek bitcoinów z głębokiego zamrażania wymaga skoordynowanego wysiłku w celu pokonania wielu kontroli bezpieczeństwa i warstw szyfrowania.

Portfele gorące są również ''multi-sig'', przy czym Luno przechowuje jeden klucz, a firma bezpieczeństwa BitGo drugi. W praktyce oznacza to, że atakujący muszą obejść dwa systemy, aby dotrzeć do kryptowalut na kontach.

Aplikacja działa w 43 krajach i na dzień dzisiejszy ma ponad 9 milionów użytkowników.


Luno obsługuje takie kryptowaluty jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, XRP, USDC, Chainlink, Solana czy Cardano. Jak każda giełda pobiera fees za zakup czy sprzedaż oraz wypłaty z giełdy, o których przeczytasz pod tym linkiem https://www.luno.com/en/countries#trade-fees (wpłata EUR przelewem jest darmowa). Można także kupić krypto bezpośrednio kartą, to jednak wygeneruje dodatkowe opłaty podane w tabelach z linku wcześniej.


Jako w pełni uregulowany podmiot, LUNO wymaga także weryfikacji KYC.


W temacie bezpieczeństwa, regulacji, dokumentacji czy supportu niezbędne informacje znajdziesz tutaj- https://www.luno.com/help/en


Minimalny depozyt w aplikacji to jedyne 10 euro. Aby załapać sie na darmowe BTC należy przelać min €250 i dokonac zakupu krypto. Czyli za depozyt i zakup krypto za €250 otrzymujesz €50 extra w BTC. Jeśli chciałbyś zgarnąć extra BTC tutaj jest instrukcja


Aktualności

Zobacz więcej